Spotkanie ze sztuką i teatrem


Dnia 02.03.2017r. dzieci z Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju działającego przy PP-P w Sierpcu uczestniczyły w wydarzeniu artystycznym w Centrum Kultury
i Sztuki. Dzięki uprzejmości Dyrektora Jarosława Żmijewskiego dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzania budynku. Maluchy z zapartym tchem  oglądały: salę widowiskowo-kinową, pracownię plastyczną, salę do ćwiczeń tanecznych /lustrzaną/, kawiarenkę artystyczną i kameralną salę teatralną. Pani Bożena Ilska bardzo ciekawie opowiadała o historii budynku i o zajęciach organizowanych w CkiSz. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Wojciech Rychter przewodniczący Komisji Spraw Społecznych.
Następnie dzieci ustawiły się w kolejkę i odebrały bilety wstępu na przedstawienie "Królewna Śnieżka". Sztuka była grana  na deskach sceny kameralnej  przez grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu pod kierunkiem Pani Magdaleny Szmigielskiej. Dzieci z WWR były pod dużym wrażeniem. W skupieniu i z uśmiechem na twarzach śledziły losy Królewny Śnieżki. Gra aktorska została nagrodzona gromkimi brawami i koszem smakołyków.  Nasi mali widzowie zostali  zaproszeni  na scenę i mogli wspólnie  z młodymi aktorami zatańczyć  w rytm piosenki "My jesteśmy krasnoludki" oraz "Jedzie pociągz daleka". Pociąg zawiózł wszystkich  do kawiarenki artystycznej na słodki poczęstunek. Spotkanie miało charakter integracyjny oraz artystyczny. Dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń i radości, która malowała się na twarzach zarówno  dzieci, ich rodziców, jak i organizatorów tego niecodziennego wydarzenia.

                                                                   Agnieszka Strusińska – pedagog
                                                                 Jolanta Ludwiczak – psycholog
                                                     Katarzyna Jankowska –     neurologopeda 
Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Teresa Kreczmańska
  • Data udostępnienia w BIP: 2017-03-03 10:51:37
  • Informacja zaktualizowana przez: Teresa Kreczmańska
  • Data ostatniej aktualizacji: 2017-03-03 11:09:45
  • Liczba odsłon: 301
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 136654]

przewiń do góry