SPRAWOZDANIE  

dotyczące wykorzystania sprzętu i oprogramowania komputerowego w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków   EFS i   MEN ,,Wyposażenie poradni psychologiczno-pedagogicznych w specjalistyczny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem”.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sierpcu otrzymała:

- 4 komputery stacjonarne – DELL Inc., OptiPlex GX620

- 1 komputer przenośny – DELL Inc; Dell Latitude D510

- 4 monitoryLCD 17 – Samsung 740B

- 1 skaner   Mustek; Bear Paw 2448TA PRO

- 1 drukarka laserowa czarno-biała Lexmark Int., E342N

W każdym komputerze zainstalowany jest system operacyjny Microsoft Windows XP Professional PL

Do każdego zestawu dołączony jest również komplet słuchawek, mikrofonów i głośników.

Oprogramowanie:

- Zintegrowany pakiet biurowy – Microsoft Office 2003 Professional PL w 5 komputerach

- Oprogramowanie antywirusowe: F-Secure Corp., AntiVirus

- Specjalistyczne oprogramowanie do wspomagania terapii logopedycznej – pakiet 1 Logopedia –program na 1 stanowisko komputerowe

- Specjalistyczne oprogramowanie do wspomagania terapii pedagogicznej – pakiet 2

Język polski ,,Czytam i piszę”, Gry matematyczne ,,ZOO” – programy na 2 stanowiska komputerowe.

W późniejszym terminie dosłano komputerowe testy psychologiczne :

Komputeryzacja poradni przyczyniła się do zwiększenia zastosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy jako narzędzia wspomagającego działalność diagnostyczno-terapeutyczną specjalistów. Posiadamy również stałe łącze internetowe.

Program logopedyczny wykorzystywany jest głównie w terapii mowy do utrwalania wywołanych głosek. Jest atrakcyjny dla dzieci, przydatny do przeprowadzania wielu ćwiczeń, zawiera gry edukacyjne i ciekawe zabawy słowne. Logopeda bada mowę za pomocą programu aby pogłębić diagnozę logopedyczną. W pełni wykorzystuje w/w program. Szkoda, że ten program może być zainstalowany tylko na jednym stanowisku komputerowym.

Program do terapii pedagogicznej ,,Czytam i piszę” oraz ,,Gry matematyczne ZOO”, wykorzystywany jest bardzo często na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych. W atrakcyjny sposób terapeuta usprawnia u dzieci   funkcje percepcyjno-motoryczne, ćwiczy umiejętności w czytaniu, pisaniu i liczeniu. Program jest bardzo dobry do pracy z dziećmi z dysleksją. Kolorowa i ciekawie dobrana grafika. Tempo wykonywanych ćwiczeń dostosowane jest do tempa pracy dziecka. Program jest zainstalowany na dwóch stanowiskach komputerowych, oceniamy go bardzo dobrze i chętnie na nim pracujemy, ponieważ spełnia nasze oczekiwania oraz dzieci, posiada wysoką wartość edukacyjno-terapeutyczną.

Komputerowe testy psychologiczne ,,NEO-FFI i EPQ-R” są   wykorzystywane przez psychologa w szczególnych przypadkach i stanowią tylko część składową pełnej diagnozy psychologicznej. Możliwość   zainstalowania   tylko na jednym stanowisku komputerowym.

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Jankowska Katarzyna
  • Data udostępnienia w BIP: 2010-05-26 08:38:23
  • Informacja zaktualizowana przez: Jankowska Katarzyna
  • Data ostatniej aktualizacji: 2010-05-26 08:46:25
  • Liczba odsłon: 743
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 136670]

przewiń do góry